P4KE39A-G
Mfr.Part #
P4KE39A-G
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO41
Manufacturer :
Comchip Technology
DO-204AL, DO-41, Axial
Reverse Standoff Voltage :
33.3V
Mount :
Through Hole
Unidirectional Channels :
1
Peak Pulse Current :
7.42A
Breakdown Voltage :
39V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
Axial
Polarity :
Unidirectional
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Packaging :
Bulk
Power - Peak Pulse :
400W
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
12 Weeks
Number of Unidirectional Channels :
1
Type :
Zener
Terminal Finish :
Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Power Line Protection :
No
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Breakdown (Min) :
37.05V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Clamping Voltage :
53.9V
Peak Pulse Power :
400W