P4KE27CA-G
Mfr.Part #
P4KE27CA-G
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO41
Manufacturer :
Comchip Technology
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Clamping Voltage :
37.5V
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
12 Weeks
ROHS3 Compliant
Bidirectional Channels :
Breakdown Voltage :
27V
Polarity :
Bidirectional
Power - Peak Pulse :
400W
Reverse Standoff Voltage :
23.1V
ECCN Code :
EAR99
Power Line Protection :
No
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Peak Pulse Power :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
25.65V
Peak Pulse Current :
10.67A