P4KE16CA-G
Mfr.Part #
P4KE16CA-G
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC DO41
Manufacturer :
Comchip Technology
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Power - Peak Pulse :
400W
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Polarity :
Bidirectional
Peak Pulse Current :
17.78A
Breakdown Voltage :
16V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Peak Pulse Power :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
15.2V
Reverse Standoff Voltage :
13.6V
Mounting Type :
Through Hole
Bidirectional Channels :
1
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
Zener
Number of Channels :
1
Clamping Voltage :
22.5V