P4KE160CA-G
Mfr.Part #
P4KE160CA-G
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 136VWM 219VC DO41
Manufacturer :
Comchip Technology
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Bulk
Peak Pulse Current :
1.83A
Clamping Voltage :
219V
Power - Peak Pulse :
400W
Number of Channels :
1
Breakdown Voltage :
160V
Package / Case :
DO-204AL, DO-41, Axial
Termination :
Axial
Factory Lead Time :
12 Weeks
Reverse Standoff Voltage :
136V
Voltage - Breakdown (Min) :
152V
Polarity :
Bidirectional
Peak Pulse Power :
400W
Applications :
GENERAL PURPOSE
Bidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ