P271HE222M250P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P271HE222M250P
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Not Required
Datasheet
Download
Description
2.2NF AC 20V
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Unclassified
Capacitance :
PF(pF)
Terminal Pitch (mm) :
10.2
Size (mm) :
13.5 X 3.9 X 7.5
Voltage :
250VAC|1000VDC
Mounting :
Through Hole
Capacitance Value :
0.0022uF
Packaging :
Tape and Reel
Tolerance :
20%
Product Height (mm) :
7.5(Max)
Package / Case :
Not Required
Wire Form :
Straight
Maximum Operating Temperature (°C) :
100
Type :
EMI Suppression
Product Depth (mm) :
3.9(Max)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dielectric :
Paper
Mounting Style :
Through Hole
Tolerance (+ or -) :
20%
Lead Diameter (mm) :
0.6
Temp Coeff (Dielectric) :
Paper
Failure Rate :
Lead Diameter (nom) :
0.6(mm)
Product Length (mm) :
13.5(Max)
Termination Style :
Radial
Minimum Operating Temperature (°C) :
-40
Operating Temp Range :
-40C to 100C
ECCN (US) :
EAR99
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
Datasheets
P271HE222M250P
Introducing Unclassified KEMET P271HE222M250P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:250VAC|1000VDC, Package / Case:Not Required, Type:EMI Suppression, P271HE222M250P pinout, P271HE222M250P datasheet PDF, P271HE222M250P amp .Beyond Unclassified KEMET P271HE222M250P ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.