OSTHM145080
Mfr.Part #
OSTHM145080
Description
TERM BLK 14P TOP ENT 5.08MM PCB
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Positions Per Level :
14
Voltage :
250V
Pitch :
0.200 5.08mm
Current :
8A
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Mounting Type :
Through Hole
Number of Ways :
14
Mount :
Through Hole
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
Datasheets
OSTHM145080
Introducing Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTHM145080 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:250V, Operating Temperature:-30°C~105°C, Mounting Type:Through Hole, OSTHM145080 pinout, OSTHM145080 datasheet PDF, OSTHM145080 amp .Beyond Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTHM145080 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.200 5.08mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screwless - Leg Spring, Push-In Spring 1 Levels 12-28 AWG OSTHM
OSTHM145080 Overview
OSTHM145080 Features
OSTHM series
OSTHM145080 Applications
There are a lot of On Shore Technology Inc.
OSTHM145080 Terminal Blocks applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
Manufacturer related products
    CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.100