OS128064PK10MW1B10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OS128064PK10MW1B10
Manufacturer
ams OSRAM
Description
DISPLAY OLED 128X64 1.0" WHITE
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dot Pitch :
0.18mm Wx0.18mm H
Graphics Color :
White
Interface :
Parallel/Serial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Backlight :
Without Backlight
Diagonal Screen Size :
1 25.40mm
Viewing Area :
24.75mm W x 13.36mm H
Dot Pixels :
128 x 64
Background Color :
Black
Display Type :
OLED - Passive Matrix
Series :
Pictiva
Dot Size :
0.15mm Wx0.15mm H