OS128048PN11MG1B10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OS128048PN11MG1B10
Manufacturer
ams OSRAM
Description
DISPLAY OLED 128X48 1.1" GREEN
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
Graphics Color :
Green
Resolution (height) :
48 pixel
Length :
34.7mm
Dot Pixels :
128 x 48
Viewing Area :
28.60mm W x 11.57mm H
Interface :
Parallel/Serial
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diagonal Screen Size :
1.1 27.94mm
Backlight :
Without Backlight
Diagonal Size :
1.1 in
Height :
1.7mm
Series :
Pictiva
Packaging :
Box
Dot Size :
0.18mm Wx0.17mm H
Dot Pitch :
0.21mm Wx0.20mm H
Background Color :
Black
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
32.2mm