OP31B152K101CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OP31B152K101CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
CAP MLCC 1206 X7R 10% SMD
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
HTS Code :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Characteristics Code :
X7R
Negative Tolerance :
10%
Width :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size Code :
Height :
0.8mm
JESD-609 Code :
e3
Length :
3.2mm
Positive Tolerance :
10%
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
0.0015μF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Multilayer :
yes
Operating Temperature (Max) :
125°C
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Number of Terminations :
2
Datasheets
OP31B152K101CT
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor 15% ppm C 0.0015muF