OP21B333K101CT
Mfr.Part #
OP21B333K101CT
Description
CAP MLCC 0805 X7R 10% SMD
Capacitance :
0.033µF
Operating Temperature (Max) :
125°C
Positive Tolerance :
10%
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Negative Tolerance :
10%
Width :
1.25mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Length :
2mm
Height :
1.25mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
OP21B333K101CT
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor 15% ppm C 0.033muF