OP21B151K501CT
Mfr.Part #
OP21B151K501CT
Description
CAP MLCC 0805 X7R 10% SMD
Positive Tolerance :
10%
Width :
1.25mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Height :
0.8mm
Length :
2mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitance :
0.00015μF
Negative Tolerance :
10%
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
OP21B151K501CT
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor 15% ppm C 0.00015muF