OP21B151K251CT
Mfr.Part #
OP21B151K251CT
Description
CAP MLCC 0805 X7R 10% SMD
Length :
2mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
0.00015μF
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Positive Tolerance :
10%
Negative Tolerance :
10%
JESD-609 Code :
e3
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Max) :
125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250V
Height :
0.8mm
Width :
1.25mm
Datasheets
OP21B151K251CT
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor 15% ppm C 0.00015muF