OP21B123K101CT
Mfr.Part #
OP21B123K101CT
Description
CAP MLCC 0805 X7R 10% SMD
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Height :
0.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Positive Tolerance :
10%
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Negative Tolerance :
10%
Capacitance :
0.012µF
Size Code :
Width :
1.25mm
Length :
2mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Max) :
125°C