ON6835E-R65
Mfr.Part #
ON6835E-R65
Description
RES 68K OHM 5% 2W AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Axial
Failure Rate :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
-450ppm/°C
Number of Terminations :
2
Height - Seated (Max) :
Features :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)
Resistance :
68 kOhms
Little Rebel? ON
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ON6835E-R65
Ohmite ON6835E-R65
68 kOhms, 2W, Carbon Film,