ON1835E-R65
Mfr.Part #
ON1835E-R65
Description
RES 18K OHM 5% 2W AXIAL
Carbon Film
Operating Temperature :
Supplier Device Package :
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Features :
Resistance :
18 kOhms
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
-450ppm/°C
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
Datasheets
ON1835E-R65
Ohmite ON1835E-R65
18 kOhms, 2W, Carbon Film,