NRS6028T101MMGJ
Mfr.Part #
NRS6028T101MMGJ
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 100UH 660MA 780MOHM SM
Inductance :
100μH
Height :
2.8mm
RMS Current (Irms) :
660mA
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
Max DC Current :
660mA
Current Rating :
660mA
Inductance Tolerance :
20%
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
780mOhm Max
Lead Pitch :
4.7mm
13 Weeks
Current - Saturation :
650mA
Package / Case :
Nonstandard
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
REACH SVHC :
No SVHC
Frequency - Self Resonant :
3MHz
Test Frequency :
100kHz
Depth :
6.2mm
Datasheets
NRS6028T101MMGJ
TAIYO YUDEN NRS6028T101MMGJ
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD