NRS5020T220MMGJV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NRS5020T220MMGJV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 1A 312 MOHM SMD
Stock
523
In Stock :
523
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
2mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Number of Terminations :
2
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Size / Dimension :
0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
Ratings :
AEC-Q200
Number of Functions :
1
Series :
NR, S Type
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current - Saturation :
900mA
DC Resistance (DCR) :
312mOhm Max
Package / Case :
Nonstandard
Frequency - Self Resonant :
17MHz
Factory Lead Time :
13 Weeks
Type :
Wirewound
ECCN Code :
EAR99
Halogen Free :
Halogen Free
Max DC Current :
1A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
22μH
Material - Core :
Ferrite
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
Current Rating :
1A
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Shielding :
Shielded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
NRS5020T220MMGJV
TAIYO YUDEN NRS5020T220MMGJV
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD