NRS5010T150MMGF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NRS5010T150MMGF
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 700MA 480MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Unshielded
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Current - Saturation :
680mA
Packing Method :
TR
Rated Current-Max :
0.65A
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
700mA
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Construction :
Chip
DC Resistance (DCR) :
480mOhm Max
Material - Core :
Ferrite
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Number of Functions :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
0.1MHz
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Series :
NR, S Type
Case/Size Code :
Type :
Wirewound
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
Frequency - Self Resonant :
19MHz
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
15μH
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
NRS5010T150MMGF
TAIYO YUDEN NRS5010T150MMGF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD