NOSX157M002R0100
Mfr.Part #
NOSX157M002R0100
Description
CAP NIOB OXI 150UF 20% 2.5V 2917
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
J BEND
Depth :
4.3mm
Manufacturer Size Code :
X
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Current - Leakage :
7.5µA
Capacitor Type :
SPECIAL CAPACITOR
Resistance :
100MOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100MOhm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Dissipation Factor :
6%
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
150µF
Number of Pins :
2
Voltage - Rated DC :
2.5V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric Material :
Tantalum
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
1.5mm
Ripple Current :
1.095A
2917 (7343 Metric)
Series :
OxiCap® NOS
Length :
7.3mm