NOJP106M002RWJ
Mfr.Part #
NOJP106M002RWJ
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP NIOB OXID 10UF 20% 2.5V 0805
Current - Leakage :
1μA
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
OxiCap® NOJ
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height :
1.5mm
Capacitance :
10μF
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
0.081Lx0.053W 2.05mmx1.35mm
Dielectric Material :
Niobium Oxide
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.5Ohm
Depth :
1.35mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Dissipation Factor :
6%
Ripple Current :
126mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm