NOJC476M006RWJ
Mfr.Part #
NOJC476M006RWJ
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Description
CAP NIOB OXID 47UF 20% 6.3V 2312
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Dissipation Factor :
6%
Published :
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Case Code (Imperial) :
Current - Leakage :
5.7μA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Ripple Current :
514mA
Tolerance :
±20%
No SVHC
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
47μF
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated AC :
6.3V
Mount :
PCB, Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
6.3V
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Voltage :
6.3V
Dielectric Material :
Niobium Oxide
Height :
2.6mm
Manufacturer Size Code :
C
21 Weeks
Depth :
3.2mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
NOJC476M006RWJ
Introducing Niobium Oxide Capacitors KYOCERA AVX NOJC476M006RWJ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:2312 (6032 Metric), Number of Pins:2, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-55°C~105°C, Voltage:6.3V, NOJC476M006RWJ pinout, NOJC476M006RWJ datasheet PDF, NOJC476M006RWJ amp .Beyond Niobium Oxide Capacitors KYOCERA AVX NOJC476M006RWJ ,we also offer NOSC686M006S0200, NOJC107M004RWJ, NOJP685M004RWJ, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.