NOJA336M004RWJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NOJA336M004RWJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP NIOB OXIDE 33UF 20% 4V 1206
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Niobium Oxide Capacitors
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Ripple Current :
230mA
Published :
Manufacturer Size Code :
A
Capacitance :
33μF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
REACH SVHC :
No SVHC
Width :
1.6mm
Number of Pins :
2
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Dielectric Material :
Niobium Oxide
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
1.8mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Series :
OxiCap® NOJ
Dissipation Factor :
10%
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
21 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Leakage :
2.6μA
Terminal Shape :
J BEND
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
4V