NOJA336M002RWJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NOJA336M002RWJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP NIOB OXID 33UF 20% 2.5V 1206
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Niobium Oxide Capacitors
Series :
OxiCap® NOJ
Terminal Shape :
J BEND
REACH SVHC :
No SVHC
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Dielectric Material :
NIOBIUM
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Dissipation Factor :
6%
Pbfree Code :
yes
Height :
1.8mm
Ripple Current :
230mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Leakage :
1.7μA
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
2.5V
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Manufacturer Size Code :
A
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR, 7 INCH
Resistance :
1.7Ohm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
33μF