NLCV32T-101K-EF
Mfr.Part #
NLCV32T-101K-EF
Description
FIXED IND 100UH 120MA 4.81OHM SM
Fixed Inductors
Resistance :
3.7Ohm
Shielding :
No
Quality Factor-Min (at L-nom) :
15
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
2.7mm
Series :
NLCV-EF
Number of Functions :
1
Test Frequency :
796kHz
Ferrite
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
ECCN Code :
EAR99
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
DC Current :
120mA
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±10%
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
DC Resistance (DCR) :
4.81Ohm Max
Current Rating :
120mA
Inductance :
100μH
Case Code (Metric) :
Max DC Current :
120mA
Type :
Wirewound
Case Code (Imperial) :
Q @ Freq :
15 @ 796kHz
REACH SVHC :
No SVHC
Military Standard :
Not
Construction :
Chip
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, 7 INCH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Inductance Tolerance :
10%
Datasheets
NLCV32T-101K-EF
TDK Corporation NLCV32T-101K-EF
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD