NLCV25T-100K-EF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLCV25T-100K-EF
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 210MA 2.197OHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Series :
NLCV-EF
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Quality Factor-Min (at L-nom) :
15
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount
REACH SVHC :
No SVHC
Test Frequency :
2.52MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance :
10μH
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Inductance Tolerance :
10%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Packing Method :
TR, 7 INCH
Material - Core :
Ferrite
HTS Code :
Current Rating :
360mA
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Construction :
Chip
Tolerance :
±10%
Type :
Wirewound
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
1.32Ohm Max
Published :
Shielding :
No
Max DC Current :
360mA
Case Code (Imperial) :
Q @ Freq :
15 @ 2.52MHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Frequency - Self Resonant :
30MHz
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Number of Functions :
1
Datasheets
NLCV25T-100K-EF
TDK Corporation NLCV25T-100K-EF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD