NHQM152B345T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NHQM152B345T5
Manufacturer
Amphenol Thermometrics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
THERM NTC 1.5KOHM 3450K 0805
Manufacturer :
Amphenol Thermometrics
Product Category :
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height :
1.2mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Resistance :
1.5kOhm
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Width :
1.25mm
Mount :
Surface Mount
Resistance Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
NHQ
B25/85 :
3450K
Resistance in Ω @ 25°C :
1.5k
Length :
2mm
Tolerance :
5%
B Value Tolerance :
±5%
Datasheets
NHQM152B345T5
Amphenol Thermometrics NHQM152B345T5
NHQ Series Tolerance:5% 1.5k Surface Mount -40°C~125°C 3450K B Value Tolerance:±5% Tape & Reel (TR)
NHQM152B345T5 Overview
NHQM152B345T5 Features
Package/Case: Tape & Reel (TR)
NHQ Series
Operating Temperature: -40°C~125°C
1.5kOhm Resistance
Mounting Type: Surface Mount
5% Tolerance