NFS110-7604J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NFS110-7604J
Manufacturer
Artesyn Embedded Power
Description
AC/DC CNVRTR 5.1V 24V +/-12V 80W
Manufacturer :
Artesyn Embedded Power
Product Category :
Number of Outputs :
4
Efficiency :
70%
Voltage - Isolation :
3kV
Current - Output (Max) :
8A 3.5A 4.5A 500mA
Size / Dimension :
4.25Lx7.00W x 1.80 H 108.0mmx177.8mmx45.7mm
Feature :
Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Type :
Open Frame
Operating Temperature :
0°C~70°C With Derating
Voltage - Output 1 :
5.1V
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 :
24V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Output 3 :
12V
Voltage - Input :
85V~264VAC
Power (Watts) :
80W 110W Forced Air
Series :
NFS110 (110W)