NFR2500002209JA500
Mfr.Part #
NFR2500002209JA500
Description
RES 22 OHM 5% 1/3W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Voltage - Rated AC :
250V
Contact Plating :
Tin
Feature :
Flame Proof, Fusible, Safety
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
22Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
REACH SVHC :
Unknown
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
250V
2
Diameter :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR - FUSIBLE
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
No
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Length :
26mm
Series :
NFR25
Lead Diameter :
580 μm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Power Rating :
330mW
Vishay NFR2500002209JA500
FIXED RESISTOR - FUSIBLE, 22Ohm, 0.333W 1/3W, Metal Film,