NFR2500001201JA100
Mfr.Part #
NFR2500001201JA100
Description
RES 1.2K OHM 1/3W 5% AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
333mW
Military Standard :
Not
Series :
NFR25
Length :
6.5024mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
1.2kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
Max Operating Temperature :
155°C
Feature :
Flame Proof, Fusible, Safety
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Vishay NFR2500001201JA100
1.2kOhms, 0.333W 1/3W, Metal Film,