MXTV9FI32K768
Mfr.Part #
MXTV9FI32K768
Package / Case
4-SOJ, 2.29mm pitch
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 9PF SMD
Package / Case :
4-SOJ, 2.29mm pitch
Frequency :
32.768 kHz
Size / Dimension :
0.378 L x 0.160 W (9.60mm x 4.06mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) :
0.142 (3.60mm)
Load Capacitance :
9pF
Frequency Tolerance :
±20ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 kOhms
Series :
MXTV
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
MXTV9FI32K768
Introducing Crystals Meritek MXTV9FI32K768 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:4-SOJ, 2.29mm pitch, Mounting Type:Surface Mount, Type:kHz Crystal (Tuning Fork), Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, MXTV9FI32K768 pinout, MXTV9FI32K768 datasheet PDF, MXTV9FI32K768 amp .Beyond Crystals Meritek MXTV9FI32K768 ,we also offer RH100-12.000-20-3030-EXT-TR, RH100-12.288-18-2030-EXT-TR, RH100-16.000-18-2030-EXT-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.