MXSMLJ24A
Mfr.Part #
MXSMLJ24A
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Peak Pulse Current :
77.2A
Peak Pulse Power :
3kW
Reverse Standoff Voltage :
24V
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Direction :
Unidirectional
Test Current :
1mA
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Pin Count :
Number of Elements :
1
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
3000W
Clamping Voltage :
38.9V