MXSMLJ17CA
Mfr.Part #
MXSMLJ17CA
Package / Case
DO-214AB, SMC
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
Peak Pulse Current :
106.6A
Reverse Standoff Voltage :
17V
Direction :
Bidirectional
Diode Element Material :
SILICON
ECCN Code :
EAR99
Published :
Max Reverse Leakage Current :
2µA
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
3000W
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Bidirectional Channels :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Dual
Factory Lead Time :
24 Weeks
Terminal Form :
J BEND
Clamping Voltage :
27.6V
Peak Pulse Power :
3kW
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Test Current :
1mA
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW