MXSMLJ15CA
Mfr.Part #
MXSMLJ15CA
Package / Case
DO-214AB, SMC
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Direction :
Bidirectional
Peak Pulse Power :
3kW
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power Line Protection :
No
Diode Element Material :
SILICON
Bidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
24 Weeks
Pin Count :
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
3000W
Max Reverse Leakage Current :
2µA
Published :
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Test Current :
1mA
Clamping Voltage :
24.4V
JESD-609 Code :
e0
Mount :
Surface Mount
Terminal Form :
J BEND
Reverse Standoff Voltage :
15V
Peak Pulse Current :
123A