MXSMLJ120CA
Mfr.Part #
MXSMLJ120CA
Package / Case
DO-214AB, SMC
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AB
Product Category :
Bidirectional Channels :
1
Test Current :
1mA
Reverse Standoff Voltage :
120V
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
3000W
Direction :
Bidirectional
Published :
Peak Pulse Current :
15.6A
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Terminal Form :
J BEND
Voltage - Breakdown (Min) :
133V
Max Reverse Leakage Current :
2µA
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Packaging :
Bulk
JESD-609 Code :
e0
Peak Pulse Power :
3kW
Mounting Type :
Surface Mount
Diode Element Material :
SILICON
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Clamping Voltage :
193V