MXSMLJ11A
Mfr.Part #
MXSMLJ11A
Package / Case
DO-214AB, SMC
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AB
Reverse Standoff Voltage :
11V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Direction :
Unidirectional
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Clamping Voltage :
18.2V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Peak Pulse Current :
164.8A
Peak Pulse Power :
3kW
Test Current :
1mA
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
3000W