MXSMLG58A
Mfr.Part #
MXSMLG58A
Package / Case
DO-215AB, SMC Gull Wing
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMLG
Product Category :
Mounting Type :
Surface Mount
Peak Pulse Current :
32A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Clamping Voltage :
93.6V
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
3000W
Package / Case :
DO-215AB, SMC Gull Wing
Peak Pulse Power :
3kW
Published :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Terminal Finish :
MATTE TIN
ECCN Code :
EAR99
Max Reverse Leakage Current :
2µA
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Surface Mount
Direction :
Unidirectional
Applications :
GENERAL PURPOSE
Reverse Standoff Voltage :
58V
Test Current :
1mA
Number of Terminations :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ