MXSMLG18A
Mfr.Part #
MXSMLG18A
Package / Case
DO-215AB, SMC Gull Wing
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMLG
Reverse Standoff Voltage :
18V
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
3000W
Package / Case :
DO-215AB, SMC Gull Wing
Clamping Voltage :
29.2V
Unidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Test Current :
1mA
JESD-609 Code :
e0
Peak Pulse Current :
102.8A
Power Line Protection :
No
Terminal Finish :
TIN LEAD
Peak Pulse Power :
3kW