MXSMLG15AE3
Mfr.Part #
MXSMLG15AE3
Package / Case
DO-215AB, SMC Gull Wing
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMLG
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Direction :
Unidirectional
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Max Reverse Leakage Current :
2µA
Unidirectional Channels :
No
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
3000W
Peak Pulse Power :
3kW
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Published :
Reverse Standoff Voltage :
15V
Pbfree Code :
yes
Peak Pulse Current :
123A
JESD-609 Code :
e3
Test Current :
1mA
Clamping Voltage :
24.4V
Package / Case :
DO-215AB, SMC Gull Wing
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW