MXSMLG120CA
Mfr.Part #
MXSMLG120CA
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC SMLG
Product Category :
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Reverse Standoff Voltage :
120V
Peak Pulse Power :
3kW
Pin Count :
2
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Breakdown (Min) :
133V
Zener
Number of Pins :
1
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Bidirectional Channels :
1
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
3000W
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Test Current :
1mA
Max Reverse Leakage Current :
2µA
Direction :
Bidirectional
Clamping Voltage :
193V
Published :
Diode Element Material :
SILICON
Pbfree Code :
No
Packaging :
Bulk
Peak Pulse Current :
15.6A