MXSMBJ22AE3
Mfr.Part #
MXSMBJ22AE3
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMBJ
Test Current :
1mA
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - annealed
Peak Pulse Current :
16.9A
Reverse Standoff Voltage :
22V
Unidirectional Channels :
EAR99
Terminal Form :
C BEND
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Peak Pulse Power :
600W
Pbfree Code :
yes
Element Configuration :
Single
Clamping Voltage :
35.5V
Pin Count :
2
Power - Peak Pulse :
600W
Number of Pins :
Breakdown Voltage :
25.65V