MVU18-180DMK-A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MVU18-180DMK-A
Manufacturer
3M
Description
CONN TERM PIN 18-22AWG CRIMP
Manufacturer :
3M
Product Category :
Barrel, Bullet Connectors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire Gauge :
18-22 AWG
Diameter - Barrel :
0.180 (4.57mm)
Material - Insulation :
Vinyl
Series :
Scotchlok™
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Factory Lead Time :
3 Weeks
Color :
Red
Length - Overall :
0.850 21.59mm
Insulation :
Non-Mating End Insulated
Packaging :
Bulk
Wire Gauge (Min) :
18 AWG
Insulation Diameter :
0.145 (3.68mm)
Feature :
Butted Seam
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Type :
Male, Pin (Plug)
Length :
21.59mm