MTH-50-PIN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MTH-50-PIN
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Package / Case
TO-205AA, TO-5-3 Metal Can
Datasheet
Download
Description
POWER DIVIDER,2-WAY
Stock
25
In Stock :
25
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
RF Power Dividers/Splitters
Product Status :
Active
Package / Case :
TO-205AA, TO-5-3 Metal Can
Product Type :
Signal Conditioning
Insertion Loss :
0.5dB
RF/Microwave Device Type :
Splitter
MACOM
Operating Frequency-Min :
1 MHz
Operating Frequency-Max :
100 MHz
VSWR-Max :
1.3
Radiation Hardening :
No
Package :
Tray
Construction :
COMPONENT
Base Product Number :
MTH-50
Characteristic Impedance :
50 Ω
Product :
Power Dividers
Min Operating Temperature :
-55 °C
Frequency :
1 MHz ~ 100 MHz
Max Operating Temperature :
85 °C
Series :
Input Power-Max (CW) :
44.77 dBm
Specifications :
Isolation (Min) 30dB, 1.3 VSWR (Max), 1° Imbalance (Max)
RoHS :
Compliant
Number of Pins :
3
Size / Dimension :
0.358" Dia x 0.406" L (9.10mm x 10.30mm)
Additional Feature :
ISOLATION-MIN (DB):30
Reach Compliance Code :
Compliant
Pbfree Code :
No
Datasheets
MTH-50-PIN
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1PF 20% 50V SMD