MSMLJ8.5CAE3/TR
Mfr.Part #
MSMLJ8.5CAE3/TR
Description
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMLJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.4V
Bidirectional Channels :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Breakdown (Min) :
9.44V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
208.4A
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Supplier Device Package :
SMLJ (DO-214AB)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.5V