MSMLG100CAE3
Mfr.Part #
MSMLG100CAE3
Package / Case
DO-215AB, SMC Gull Wing
Description
TVS DIODE 100VWM 162VC SMLG
Voltage - Breakdown (Min) :
111V
Package / Case :
DO-215AB, SMC Gull Wing
Bidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
EAR99
Type :
Zener
Reverse Standoff Voltage :
100V
Mount :
Surface Mount
Number of Pins :
2
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
3000W
Clamping Voltage :
162V
Terminal Finish :
MATTE TIN
Test Current :
1mA
Direction :
Bidirectional
Max Reverse Leakage Current :
2µA
Peak Pulse Current :
18.6A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Peak Pulse Power :
3kW