MSMLJ58AE3/TR
Mfr.Part #
MSMLJ58AE3/TR
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMLJ
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
SMLJ (DO-214AB)
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Unidirectional Channels :
1 (Unlimited)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
32A
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V