MSMLJ22AE3/TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MSMLJ22AE3/TR
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMLJ
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Type :
Zener
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Line Protection :
No
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
SMLJ (DO-214AB)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
84.4A