MSMLG12CAE3
Mfr.Part #
MSMLG12CAE3
Package / Case
DO-215AB, SMC Gull Wing
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMLG
EAR99
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
3000W
Peak Pulse Power :
3kW
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Number of Elements :
Test Current :
1mA
Published :
Pbfree Code :
yes
Reverse Standoff Voltage :
12V
Bidirectional Channels :
1
Peak Pulse Current :
150.6A
Clamping Voltage :
19.9V
Package / Case :
DO-215AB, SMC Gull Wing
Terminal Finish :
MATTE TIN
Surface Mount
Number of Pins :
Max Reverse Leakage Current :
5μA
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Type :
Zener
Direction :
Bidirectional
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW