MSMCG20AE3
Mfr.Part #
MSMCG20AE3
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMCG
DO-215AB, SMC Gull Wing
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
High Reliability
Pin Count :
2
Clamping Voltage :
32.4V
yes
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Factory Lead Time :
18 Weeks
Peak Pulse Power :
1.5kW
Peak Pulse Current :
46.3A
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Power Line Protection :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Direction :
Unidirectional
Unidirectional Channels :
Military, MIL-PRF-19500
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Type :
Zener
Test Current :
1mA
Reverse Standoff Voltage :
20V