MSMCG16CA
Mfr.Part #
MSMCG16CA
Package / Case
DO-215AB, SMC Gull Wing
Description
TVS DIODE 16VWM 26VC SMCG
Peak Pulse Current :
57.7A
Bidirectional Channels :
1
Published :
Clamping Voltage :
26V
Number of Elements :
Peak Pulse Power :
1.5kW
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Reverse Standoff Voltage :
16V
Voltage - Breakdown (Min) :
17.8V
Test Current :
1mA