MSMBG15AE3/TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MSMBG15AE3/TR
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
DO-215AA, SMB Gull Wing
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMBG
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
24A
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V
Type :
Zener
Power Line Protection :
No
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
DO-215AA, SMB Gull Wing
Series :
Military, MIL-PRF-19500
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Power - Peak Pulse :
600W